Jednoduše, rychle a prakticky? Jde to! Právě to bylo pro mě hlavním poselstvím exkluzivního webináře BEST OF ENGLISH MASTERY, který v neděli 15.9. v osm hodin večer odstartoval úspěšný podnikatel a mistr on-line strategií Pavel Hrdlička. Společně s ředitelem největší on-line jazykové školy u nás, Martinem Dvořákem, a jeho týmem představili 4 zásadní pilíře k tomu, aby se člověk skutečně jednou provždy naučil cizí jazyk a nevyhazoval jen čas a peníze za jazykové kurzy.

Skutečně můžeme za to, že se nám v dospělosti těžko učí cizí jazyk? Opravdu je naší největší překážkou nedostatek času a chuti, či nedostatečný talent? A co když je to všechno jinak? Tak právě tyto otázky Vás alarmují už během prvních 15 minut webináře. Proč? Jelikož systém, se kterým Vás autoři seznamují, dokazuje pravý opak. Nejen zkušenosti ze zahraničí, které aplikujeme v naší škole, ale také přes sto tisíc našich českých studentů, jsou důkazem, že i dospělý člověk jakéhokoliv věku má šanci naučit se jazyk stejně rychle a jednoduše jako děti, u nichž obecně lidé předpokládají vyšší schopnost vstřebávání informací,“ vysvětluje Martin Dvořák.

Co když tedy tím skutečným důvodem našich neúspěchů v učení jazyků je fakt, že se mnohé školy, kurzy a vzdělávací metody nezměnily od 80. let, zatímco technologie a způsob našeho myšlení se nejen zrychlují, ale také přehlcují zbytečnostmi, které nepotřebujeme?

4 pilíře změny v učení

Pavel Hrdlička, který se, se skromností sobě vlastní, chopil role moderátora webináře, spolupracuje s jazykovou školou v oblasti mezinárodních trhů. Aby také ne.

Sám hovoří nejen anglicky a česky, ale také španělsky, německy a italsky, a trvale už několik let žije na španělských Kanárských ostrovech. Jak sám hned na začátku webináře říká, „jazyky jsou moje vášeň“. Pavlovi se jako jednomu z mála on-line stratégů u nás podařilo prosadit v zahraničí, kde i pravidelně přednáší na odborných konferencích.

Stejně tak Martin Dvořák, který se výukou jazyků zabývá od roku 1998 a on-line vzděláváním od roku 2006, a jehož škola za poslední roky výrazně ovlivnila celý jazykový trh a dostala se na první příčku, má svou vášeň. A to sbírání znalostí, jak studovat cizí jazyk, z celého světa, a propojování zkušeností s vědeckými poznatky a moderními technologiemi.

A právě vášeň je jedním z hlavních pilířů vedoucích ke změně 

Motivace je energie, která nás žene dopředu. A pokud o ni přijdete, je jasné, že je konec i s výukou jazyka. Dobrá motivace Vás u ní udrží. A proto musí být skutečně silná a dlouhodobá,“ zdůrazňuje zcela nový přístup k učení Pavel Hrdlička. „Než začnete studovat, je dobré věnovat pár hodin přemýšlení, jaký je ten samotný důvod, proč chcete jazyk studovat. Bez silného PROČ nemáte tu skutečnou páku, která by Vás v případě krize zase nakopla zpátky.“

Tímto začíná teprve první ze série velmi zásadních koučovacích otázek a návodných cvičení, kterými Pavel Hrdlička a jeho hosté vedou posluchače k naprostému zvratu ve vnímání přístupu k výuce jazyka. Autoři webináře tak propojují dosud nepropojené.

Koučovacími metodami vedou studenty k vydolování hlubokých vnitřních motivů, nastavení si jasných cílů a hledání tak vyššího principu u každého jednotlivého studenta pro udržení motivace a síly studovat.

Když k tomu přidáte jedinečný systém postavený na vědeckém výzkumu lidské paměti, metody rychlého učení, metody vytváření vjemů a další principy, které jsou v dnešním vzdělávacím systému zcela ojedinělé, dostává i ten nejzarytější věčný jazykový začátečník novou injekci naděje, že i on jazyk ovládne v relativně krátkém čase. 

Pracujeme na udržení motivace

Pracujeme s nastavováním denních cílů a motivačními videi, systém vyhodnocuje % zvládnutí cvičení a dává možnost studentovi si vše zopakovat, mobilní aplikace umožňuje využívat tzv. mrtvý čas,.. Neustále pracujeme na udržení vlastní motivace studentů,“ osvětluje interaktivní prvky Martin Dvořák. „Efektivním spojením různých metod, principů a nástrojů jsme dosáhli systému, který rapidně zrychluje úspěch výuky a stává se něčím, co Vás baví a do čeho se nemusíte nutit.“

Inovativní přístup a zdá se už tak dokonalý systém však tvůrci stále šperkují. „Vloni byla spuštěna mobilní aplikace, která slaví velký úspěch, a letos jsme doplnili právě koučovací pracovní sešity. Kromě toho každým rokem spouštíme vždy začátkem září informační kampaň, která má kromě jiného za cíl upozornit na fakt, že dnešní školící metody jsou často zastaralé a je třeba je měnit,“ prozrazuje Pavel Hrdlička. Hned však dodává stěžejní poslání, které kampaň provází.

„Naším hlavním cílem je přesvědčit všechny, kteří už ztratili kolikrát naději, a ne vlastní vinou, jak si myslí, že se skutečně mohou naučit anglicky nebo jiný cizí jazyk zábavnou a přirozenou cestou. Je však třeba zapomenout na standardní kurzy a výukové metody, které jste dosud poznali, a objevit konečně ty, které fungují,“ říká s úsměvem Pavel Hrdlička.

Nezoufejte, máme šanci

Ačkoliv webinář BEST OF ENGLISH MASTERY trval déle než hodinu, nečekaně přinesl nejen praktické rády a návody, ale především mnoho „aha“ efektů a reakcí typu „wow, to je dobré, takhle to zvládnu i já“. Revoluční webinář tak otevřel pověstnou Pandořinu skříňku. Při výběru jazykového kurzu se už nikdy nebudete dívat jen na kvalitu školy nebo lektora, ale na to, co vás skutečně může naučit a za jak krátkou dobu. Budete očekávat nové technologie a budete očekávat řídící systém.

Pokud jste však o tento webinář přišli, nezoufejte. Vrhněte se rovnou na další, který se uskuteční už tento čtvrtek 19.9.2019 v 20.00 hod. a jedním z hlavních témat bude síla poslechu a vytváření cizojazyčného mikroklima ve vlastním prostředí. Jinými slovy, jak se učit žít s angličtinou každý den, aniž byste museli žít v zahraničí. Já si to určitě nenechám ujít. A co Vy?

Zveme vás na 2. exkluzivní webinář

už tento čtvrtek 19.9.2019 ve 20.00 hod.

Doporučujeme si rezervovat včas místo.
Webinář je nadimenzovaný pro omezený počet (3000 osob)

Rezervujte si své místo ZDE